2013. március 28., csütörtök

SMD

A napokban rendeltem mindenféle SMD alkatrészt mintaként a gyártóktól. Azért SMD-t mert lassan nincs más.
Alapvetően az az érzésem támadt, hogy pl. a 0,5mm lábtávolságú vagy láb nélküli tokok forrasztása gyakorlatilag megoldhatatlan házi eszközökkel.
Körbenézve a neten találtam némi információt, video-t ami cáfolja ezt. Így most bizakodom, hogy kis gyakorlással eljuthatok oda, hogy tudjam ezeket kezelni.
Íme néhány video:

Exchange 2013 CU1

Az Exchange Team Blogon jártam. Megláttam a rég várva várt címet Exchange 2013 RTM CU1 ... Status.
A "Status" szó így hirtelen nem tett gyanakvóvá. Pedig kellett volna.
Szóval az ígéretekkel ellentétben a fenti update nem jelenik meg az első negyedévben. Tehát még nem tudok a meglévő 2010-es infrastruktúrámba 2013-at telepíteni.
A cél azért nincs messze. Ha igaz amit ígérnek, jövő hét kedden a kezünkbe kerül az új játék. :-)

2013. március 25., hétfő

Programozható logika (PAL, PLA, FPGA, CPLD, stb.)

Egy ideje foglalkoztat a téma, hogy kellene valami nagysűrűségű logikai eszköz. Van egy logikai IC mennyiség (mondjuk kettő :-) ), ami felett nem érdemes logikai áramköröket használni, hanem valami nagysűrűségű tokba le kell tölteni az egészet és kész.
Nemrég megláttam, hogy létezik olcsó CPLD fejlesztőeszköz:
http://www.seeedstudio.com/depot/xc2c64a-coolrunnerii-cpld-development-board-p-800.html?cPath=174
Meg is rendeltem volna, de rájöttem, hogy a dolog kicsit problémás, mert kell hozzá szintén a Dangerous Prototypes-tól egy Bus Pirate v3.6-os. Nekem a a v4-et sikerült nemrégiben beszereznem, ami kb. mindent tud amit az elődje, csak épp pont a CPLD-hez szükséges kód nincs kész hozzá. Tehát a CPLD board + a Bus Pirate ~10eFt
A második jelöltem ez lett:
http://www.digilentinc.com/Products/Detail.cfm?NavPath=2,400,798&Prod=CMOD
Ez beszerezhető itthon a ChipCAD-nél (ami ugye gyorsabb mint amíg Kínából ideér) baráti 5290Ft+ÁFA áron, de ehhez is kell valami JTAG (tehát nem jövök ki vele jobban). Tudása azonos a fentivel (XC2C64 CPLD van rajta).
Végül megláttam valahol (azt hiszem a Xilinx oldalán) ezt:
http://www.digilentinc.com/Products/Detail.cfm?NavPath=2,400,1000&Prod=CR2-STARTER
Szintén beszerezhető a ChipCAD-től 8070Ft+ÁFA. Azon kívül, hogy van rajta némi plusz funkció (LED kijelző, gombok, stb.) a fenti CPLD 4x nagyobb testvére (XC2C256) lakik rajta, és nem kell hozzá plusz JTAG mert ráintegrálták a panelra, így egy USB-n keresztül programozható.
(már itt lakik az asztalomon)

Mi készült a hétvégén

A hétvégén volt némi időm és elkészült két dolog:
Készült egy breakout board az MSP430 LaunchPadhez.
Hogy ennek mi értelme?
A LaunchPadet én tipikusan úgy használom, hogy a breadboardon vagy panelen megépített áramköröket a JTAG-en és a tápon kötöm össze a LaunchPaddel, úgy, hogy a mikrokontroller a breadoardon/panelen van. Sajnos a LanunchPaden nincs rögzítési pont, így az USB-t bedugva itt rodeózik, billeg az asztalomon. Tehát kap a tetejére egy panaelt, aminél fogva le lehet rögzíteni és  a panel oldalára kivezettem a szükséges csatlakozókat (JTAG, Soros, Táp). Ezzel együtt be tudom szerelni ebbe a házba:
http://www.seeedstudio.com/depot/sick-of-beige-basic-case-v1-70mm-square-dp7070-p-1330.html?cPath=178_184
Maximum a távtartókat kell megfelelő méretűre cserélni.

A másik hétvégi termék egy kicsi panel a TI LM92-es I2C buszos hőszenzornak, ami a következő kísérleteim egyik tárgya. Ezzel a panellel bele tudom dugni a breadboardba.

Ezzel együtt elkezdtem tervezni egy rakás különböző méretű SMD alkatrészhez való hasonló panelt, mert jönnek a mintáim és nem úsztam meg, hogy SMD-k legyenek.

Frekvenciamérő 6. (státusz update)

A jelenlegi állapot:
Kész vannak a tervek, megírtam a cikket, kipróbáltam nagyjából mindent amit akartam. Kész vannak a gyártáshoz szükséges nyák tervek.
Ami még hiányzik:
- Publikálni kellene a házi gyártásra alkalmas állapotot. Ehhez még ki kellene találnom, hogy mi legyen a forma. A forráskódhoz pl. nem ártana valami verziókövető rendszer (git, svn, cvs, stb.)
- A gyártás terveivel kapcsolatban még meg kell néznem, hogy milyen referenciapontokat kell megadni és milyen fájlokat kell legyártani (drill, gerber, stb.), egységesíteni kell a pad és drill méreteket.
- Meg kell tervezni a dobozt. Ehhez még kell valami progi, mert az EDA által elkövetett fájlokat ehhez nem fogadják el.
- Kéne még egy angol verziót csinálnom a tervből
Na ezzel így együtt kb. kész vagyok

2013. március 20., szerda

Az eltűnt e-mail esete

Tegnapelőtt este egy weboldal nem engedett be. Megpróbáltam resetelni a jelszavam. A folyamat:
Küldenek egy e-mail-t, amiben van egy link, erre kattintva kapok egy másik levelet, benne az egyszerhasználatos jelszavammal. Szokásos eljárás.
Megjött az első levél, rákattintok a linkre, közli, hogy küldi a jelszavam.
Második e-mail sehol. Várok... várok... még mindig várok. Nem jön.
A dolog nem volt se fontos, se sürgős, így napirendre tértem a téma felett.
Másnap reggel a telefonomon nézem az adott postaládát, a levél ott van. A megfelelő időben, előző este érkezett.
Leültem az irodai gépem Outlookja elé. A levelet ott sem látom. Akkor nézzük meg OWA-ban. Bejelentkezek a saját nevemben, majd megpróbálok átlépni abba a postaládába, ahova a levél érkezett (ez nem az elsődleges fiókom, hanem a freemail fiókom "exchange-esített" változata). Nem sikerül, az OWA dob egy ronda hibát valami null property-re.
Keresgélek a neten és ezt találom:
http://support.microsoft.com/kb/2777852
Remek, ezek szerint akkor tudom megnyitni a másik mailboxom ilyen módon az OWA-ban, ha a freemail.hu-t felveszem az accepted domain listára. Ehhez valahogy nincs kedvem.
Belépek a postaládába az eredeti felhasználója nevében.
A keresett levél ott van... és ... azt állítja magáról, hogy private. Ok. Ez teljesen érthető. A private jelzéssel rendelkező leveleket a Full Access joggal rendelkező másik felhasználó nem láthatja.
Ez így nekem nem jó.
Tehát a megoldás:
- csinálok egy terjesztési csoportot
- belerakom az összes érintett másodlagos postaládát
- csinálok egy Transport Rule-t amely az összes a terjesztési csoport tagjainak menő levélről leszedi a Sensitivity fejlécet, ha abban private/personal/confidental van.
Teszt kívülről. Működik.

2013. március 18., hétfő

Frekvenciamérő 5.

Azt gondolom, hogy a szerkezet elkészült. A cikket megírtam, a végleges panel is gyártásra kész. Már csak az utolsó simítások vannak hátra:
- ki kellene próbálni, hogyan lehet programot letölteni a szerkezetbe a Code Composer Studio nélkül
- nem tetszik a led kijelző fényereje, le kellene mérni a ledek áramfelvételét, mert lehet, hogy állítani kell a szegmensmeghajtó ellenállásokon
- meg kell csinálni a doboz tervét gyártható formátumba
- meg kell csinálni a gerber és drill fájlokat
- megrendelni a dobozt és a panelt

2013. március 14., csütörtök

Kólaautomata

Két napja bemegyek dolgozni az ügyfélhez. Az aulában van egy kólaautomata. Light kóla van? Van. Bedobálom a pénzt, zörög, nem ad ki semmit. Se pénz se kóla.
Megint kérdem: Light kóla van? Nincs.
Bedobom a következő összeget, kérek egy jeges teát, amit meg is kapok.
Ma reggel. Ugyanaz az automata. Light kóla van? Van. Kérek.
Kapok kettőt. :-)

Frekvenciamérő 4.

Kedden megjött a project végleges mikrovezérlője. Eredetileg az MSP430 value line csúcsmodeljével a G2553-al építettem az egészet (sokmindent kipróbáltam, így kellet ennek a rugalmassága). A végleges viszont a G2202 lesz mert teljesen felesleges amit a G2553 tud.
Ma reggel ki is cseréltem. Tökéletesen működik...
... egy kis szépséghibával. A mikrovezérlőt fel tudom programozni a launchpad-ben viszont az áramkörben magában a megálmodott JTAG-en keresztül nem megy.
Néztem, mértem, nem értem. A breadboardon megy, ami nagyfrekvenciásan sokkal rosszabb mint egy kész nyák (hosszabbak a vezetékek, stb.). Végül már az alkatrészeket mérem:
Az RST láb felhúzóellenállása 47k, rendben.
A hidegítő kondi 100nF, rendben.
A breadboardban bennefelejtett eredeti hidegítő kondi 1nF ??? Mi van? Nézem a lanuchpad kapcsolási rajzát, nézem a saját rajzom, mindenütt 1nF szerepel.
Ez van amikor valaki (én) emlékezetből vesz alkatrészt. Remek, mehetek 1 nanós kondikért, a 100-asok meg mennek be az alkatrészes dobozba. Ettől remélem meggyógyul.

2013. március 13., szerda

Frekvenciamérő 3.

Végre elkészült a prototípus. Beforrasztva, működik. Az élesztéssel volt egy kis bajom, mert sikerült egy összekötést lefelejtenem a kapcsolási rajzról, valamint egy nyákvonal nem ment át a vasalásnál, amit nem vettem észre. Ennek az lett a következménye, hogy az időalap nem indult el (se az oszcillátor, se az osztó második fele) kb. fél óra méricskéléssel ezeken sikerült urrá lennem.
Ami még nem tetszik, hogy kicsi a kijelző fényereje. Még nem tudom, hogy a szegmensmeghajtó ellenállásokat, vagy a digit kiválasztó tranzisztorok bázisellenállásait választottam-e túl nagyra, vagy egyszerűen ez a kijelző ilyen (a breadboard-ra és a kész panelre eltérő típusú kijelzők kerültek, mert azzal kísérleteztem ami a fiókban volt, a panelre pedig olyan került ami elérhető kereskedelmi forgalomban)
Még méricskélek kicsit az ellenállások körül, utána jön a többi - az előző reészben megfogalmazott - feladat.
folyt. köv. ..

2013. március 12., kedd

Disable-ExchangeCertificate

Ne is keressük a címben szereplő EMS cmdletet. Nincs ilyen. A párja az Enable-ExchangeCertificate természetesen létezik. Van még olyan, hogy Remove-ExchangeCertificate, de az nem ugyanaz.
Miről is van szó?
Egy kissé is tapasztalt Exchange rendszergazda tudja, hogy az Enable-ExchangeCertificate parancsal lehet, a certificate store-ban tárolt tanúsítványokat az Exchange különböző szolgáltatásaihoz rendelni.
Néhány héttel ezelőtt az egyik ügyfelünknél azt a feladatot kaptam, hogy rakjam rendbe a tanúsítványokat. Ez abból állt volna, hogy a régi, már nem használt tanúsítványokat leszedjük a szolgáltatásokról, majd a tesztidőszakot követően eltávolítjuk a store-ból.
Először elkezdtem keresni, hogy milyen parancsal lehet ezt megtenni. Sokat keresgéltem, de csak azt találtam, hogy a tanúsítványt el tudom távolítani a store-ból, de a szolgáltatást nem tudom leszedni róla.
Az ügyfélnél ez egy alacsony prioritású feladat volt, így  a dolgot végül is ennyiben hagytuk.

Tegnap a nagy álljunk vissza androidra című felbuzdulásom kapcsán nekiálltam, hogy rendbetegyem a saját Exchange-emen az IMAP tanúsítványát. A problémáról itt írtam: http://it-pro-hu.blogspot.hu/2013/02/mi-bajom-az-androiddal.html A feladat a következő:
Az IMAP-nak a már jó ideje megvett, de be nem üzemelt Netlockos tanúsítványt kell használnia, az IISnek ugyanakkor a saját CA által kiállítottat mert nem akartam most szétszedni az egyész SAN-os/Autodiscover-es miskulanciát.
Megpróbáltam az IMAP-ról leszedni a régi tanúsítványt és természetesen újra a néhány héttel ezelőtti problémába futottam. Itt és most viszont nem akartam feladni. Arra gondoltam, hogy az Exchange azt az információt, hogy melyik tanúsítvány van hozzárendelve egy adott szolgáltatáshoz, biztosan tárolja valahol. Az Exchange tudtommal a különböző konfigurációs beállításokat alapvetően két helyen tárolja: az Active Directory-ban és különböző XML konfigurációs fájlokban:
- ADSIEdit -> configuration namespace -> semmi
- LDIFDE -> configuration namespace export -> az export fájlban keresgélve -> semmi
- Előkerestem az IMAP és POP3 szolgáltatás .Net Assembly-jét -> .config fájl -> semmi
- IIS Metabase -> semmi
Kezd a dolog kifogni rajtam. Felhívtam Józsit, hátha van valami ötlete. Sajnos nem volt.
Tovább keresgélve ráakadtam erre a cikkre:
http://www.msexchange.org/articles-tutorials/exchange-server-2007/management-administration/managing-exchange-certificates-part3.html
Itt ezen megakadt a szemem:

By running the cmdlet, Enable-ExchangeCertificate, you will enable a certificate for one or more services by updating the metadata stored with the certificate.
Every service has different metadata requirements, and will have different properties updated:
  • POP3-IMAP4: msExchPopImapX509CertificateName property will be updated;
  • IIS: Default Web Site will be updated;
  • SMTP: the Network Service account will be granted Read access to the appropriate private file key in the directory Documents and Settings\All Users\Application Data\Microsoft\Crypto\RSA\MachineKeys;
  • UM: certificate property will be updated to include Unified Messaging.
Hoppá, ezek szerint nem reszelgetünk konfigurációs információkat, hanem a névegyezőségből és a tanúsítvány jogokból adódik, hogy mi látszik a Get-ExchangeCertificate parancs kimenetében.
Ellenőrzésképpen tettem is egy gyors próbát.
Az alapállapot az volt, hogy mind a saját CA-m által kiállított tanúsítvány, mind a NetLock-os hozzá volt rendelve az IMAP szolgáltatáshoz.
Az IMAP szolgáltatáson elrontottam a site nevét.
Láss csodát: Mindkét tanúsítványról eltűnt az IMAP flag. Ezek után persze kérdés, hogy a rendszer mi alapján dönt, ha több lehetséges tanúsítvány van.
A másik része a dolognak az All Users\Application Data\Microsoft\Crypto\RSA\MachineKeys könyvtár tartalma. Itt találhatóak a Local System tanúsítványai. Sajnos a fájlnevek köszönő viszonyban sincsenek a tanúsitvány thumbprintjével, firendly nevével, vagy CN-jével, vagy akár bármi értelmezhető paraméterével. Az itt található tanúsítványok közül az használható SMTP hitelesítésre amilyikre a Network Service usernek olvasási joga van (az az érzésem, hogy ez az olvasási jog ugyanúgy szükséges a POP3-hoz és az IMAP-hoz is de ezt még nem tudtam tesztelni, ha ez igaz és szükséges a tanúsítványok szétválasztása, akkor érdemes elgondolkozni, hogy a Network Service helyett egyedi service accountokat használjuk a szolgáltatásokhoz).
Ha itt állítani akarunk valamit akkor merül fel a kérdés, hogy a fájlok közül vajon melyiket kell piszkálnunk, amikor mi csak a tanúsítvány thumbprintjét ismerjük (jó lenne ezeket a jogokat a certificate mmc-ben állítani, de ott sajnos erre nincs lehetőség).
Vajon hogyan tudjuk a thumbprintet összerendelni a fájlokkal? Újabb keresgélés a neten. A megoldás innen adódik:
http://jorgequestforknowledge.wordpress.com/2012/02/10/managing-certificates-on-a-windows-computer-with-powershell/
Az itt található scripteket kicsit átpofozva írtam egy scriptet ami a thumbprint alapján megadja a fájl nevét és a jogosultságait:

param([string]$ThumbPrint)
$Cert = dir cert:\LocalMachine\My | where {$_.ThumbPrint -eq $ThumbPrint}
$MachineKeysLocation = $env:ALLUSERSPROFILE + "\Microsoft\Crypto\RSA\MachineKeys\"
$KeyFileName = $Cert.PrivateKey.CspKeyContainerInfo.UniqueKeyContainerName
$KeyFilePath = $MachineKeysLocation + $KeyFileName
Write-Host FriendlyName: $Cert.FriendlyName
Write-Host Subject: $Cert.Subject
Get-Acl $KeyFilePath | fl


2013. március 11., hétfő

Nokia vs. HTC

Döntöttem.
Amíg nem történik valami értelmezhető a WP8 háza táján visszatérek az Androidra. Nem veszek új telefont, hanem leporolom a HTC Sensation-t egyenlőre.
Az Androidos szenvedéseim közül a legidegesítőbbet sikarült ma megoldanom. Kikapcsolatm a T9-et. Nem a telefon volt a hülye, hanem én. A beállítást elköltöztették a Gingerbread-ről az ICS-re, és én azt hittem, hogy kivették ebben a lokalizációban.
Lassan összeírom, hogy mire van szükségem, utána nyomok a telefonnak egy factory resetet és beállítok mindent. Néhány nap múlva remélem megleszek.
Utána újra ADK telepítés, mert egy alkalmazás még miníg nincs meg ami kéne.
p.s.: Most, hogy ezt írom jut eszembe, hogy egy másik hasfájásom is könnyen orvosolható. Nem kell az Exchange tanúsítványát lecserélnem a publikusra. Elég, ha ezt az IMAPS-en megteszem. Ezt meg más nem használja, így a lockscreentől is megszabadulhatok.

Mobil ügyek

Sikerült!!!
Végre a zavaros, elavult, korlátolt nagyvállalati csomagomat sikerült az ÉnCégem nevű KKV csomagra átváltanom. Kiszáltam a közös lóból, már csak magamtól függök. Leredukáltam az eddigi nyolc előfizetésünket ötre (persze most is nyolc szám van, de ebből három tandem sim, havi 400Ft/db). Pénzügyileg meglátjuk, hogy mi lett a vége a következő számlából.
Hogy mibe került? 2700Ft-ba (az egyik előfizetésből Domino lett) és 3 1/2 óra ácsorgásba.
Bye-Bye péntek délután - Wellcome ÉnCégem.

2013. március 10., vasárnap

Fúró

Ha már a frekimérőnél szó esett a fúrásról:
Pár hete gyártottam valami kis elektronikát. Ezt épp üvegszálas nyákra. Kifúrtam azzal ami itthon volt - valami conrados alap fúrókészlet (0,4mm-től kb. 2,5mm-ig tizedmilliméterenkénti méretek). Kb. három lyuk után olyan volt a fúró, mintha a nejem varrókészletéből vettem volna ki egy fúrót és azt dugtam volna bele a fúrógépbe.
Eddig is tudtam, hogy spéci fúró kellene, de reménykedtem, hogy valamit ezek is kibírnak. Hát nem. Megpróbáltam venni wolfram-karbid fúrókat, de a szokásos beszerzési forrásoknál csak aranyáron találtam (1500-2000Ft/db).
Rendeltem Kínából. Megjöttek. $52 volt az egész:
Tudom, hogy ezek nem újak, hanem élezettek, de akkor is ~250Ft-ra jön ki darabja.

Frekvenciamérő 2.

Az előző részben leírtakat végigteszteltem. Kidobtam a hétszegmenses meghajtót, játszottam kicsit a varicap-os kalibrációval (végülis nem raktam bele az aktuális verzióba, helyette beleraktam egy sokkal egyszerűbb lehetőséget amit majd csak akkor fogok használni, ha meglesz az atomóra pontosságú referenciám). Optimalizáltam kicsit a kódot. Az 512Byte-ba így sem fér bele, de végülis 2K-s uC kerül a pnelre, így nem lesz gond. Azt gondolom, hogy megérett arra, hogy leköltözzön a breadboardról. Elkészült az első prototípus panel (Igen jól látod, papírbakelit. Még van belőle itthon és el akarom használni. Ráadásul fúrni is könnyebb):
Ha sikerül, akkor ma este, ha nem akkor holnap hajnalban kifúrom. Néhány nap és kész lesz. Végre leköltöztethetem a nagy breadboard-omról.
Változatlanul eltökélt szándékom, hogy terméket csinálok belőle (és a többi fejemben lévő cuccból is). Mi van hátra:
- Rendbeszedni a kapcsolási rajzot - az időközben törölt alkatrészek miatt most nem folytonos a számozás, valamint a feliratok időnként belelógnak az alkatrészekbe, értékek hiányoznak vagy nem helyesek
- Az előző alapján átszámozni a jelenlegi egyoldalas (Jó, van rajta néhány átkötés, de csak olyan kijelzőket kaptam olcsón ahol a számok tetején és alján vannak a kivezetések és nem az oldalán. Ezt nem tudtam multiplexben átkötések nélkül megcsinálni) nyákot.
- Rendbeszedni a forráskódot (leginkább a hiányzó pár megjegyzést)
- Rendberakni a BOM listát (beszerzési helyekkel, árakkal)
- Cikket írni a kész tervekkel, forráskóddal
- Megcsinálni a kétoldalas nyáktervet, hogy le tudjak 10-20 darabot gyártatni belőle
- Megcsinálni a doboztervet (ne gondolj nagy dologra. Akarok csináltatni neki valami ilyesmi dobozt: http://www.seeedstudio.com/depot/sick-of-beige-basic-case-v1-dp8049-p-1322.html?cPath=178_184)
folyt köv...

Vizsga

Szerdán levizsgáztam a 70-413-ból (Designing and Implementing a Server Infrastructure). Vártam napokat, de semmi levél sem jött az MS-től. Már kezdtem aggódni. Pénteken felnéztem az MCP oldalra és kiderült, hogy minden rendben és a vizsgám bejegyzésre került.
Vajon miért nem jött e-Mail? Rájöttem. Ez a vizsga önmagában nem ér címet, így nem küldtek levelet, hogy gratulálunk megvan az x+1-dik alappapírod.
Ok. Tehát egy vizsga maradt az első MCSE címemig (vigyázat, ez nem Microsoft Certified System Engineer, hanem az új, sokkal hangzatosabb Microsoft Certified Solutions Expert című darab).

Vasárnap, talán nyugi. Blogolok

A család alszik (még). Zajos dolgot nem tudok csinálni pedig panelt kellene fúrnom. Így hát pótlom a heti elmaradt bejegyzéseket (ha fel nem ébrednek).

2013. március 5., kedd

Frekvenciamérő

Kezdek az MSP430 alapú frekvenciamérőm végére jutni.
Alapvetően kész van:
- Kapcsolási rajz
- Szoftver
- Panelterv
- Deszkamodel:
Akár így is legyárthatnám a panelt, de néhány dolgon még gondolkozom. Azt vettem a fejembe, hogy cikk/termék lesz belőle. Ebből adódóan néhány dolgon még töröm a fejem.
Eladható akkor lehet, ha olcsó (sajnos a kínaiak visznek mindent, és én maximum az e-bay-en/vaterán tudok valamit eladni). Azt akarom elérni, hogy a panel és segédanyagok (doboz, csavar, távtartó, stb.) nélkül 1000Ft-ból kijöjjön az alkatrészköltség.
A következők vannak a fejemben (leginkább magamnak írom, hogy tudjam mit kell kipróbálni):
- Megoldani a kalibrálhatóságot. A kvarcoszcilátort alapvetően egy néhány pF-es trimmerkondival lehet beállítani. Ezzel csak az a gond, hogy ilyet lassan nem lehet kapni és ami van az meg nem olcsó. Ezért arra gondoltam, hogy kiváltom egy ellenállás/zener/helitrim/varicap kombóval, ami esélyesen olcsóbb, valamint későbbi fejlesztéseknél jól jöhet, hogy van egy VCXO (Voltage Controlled Xtal Oscillator) rajzom, amit már kipróbáltam. (az egész kalibráció itt csak játék, a cucchoz alapvetően nem feltétlenül szükséges)
- Kicserélni a mikrokontrollert. Jelenleg egy MSP430G2553-al megy a szerkezet. Ez masszív túllövés, ugyanis se a két USCI-re, se a második Timer-re, se az ADC-re nincs szükség, valamint a kód is valami terjedelmes 600Byte (lehet, hogy a végén még 0,5K-ba is bele tudom préselni). Két jelöltem van: 1. MSP430G2202 - ez tud mindent ami kell és van benne 2K flash ami bőven elég, 2. MSP430G2101 ami 14 lábú tokban van butább és valami fura oknál fogva drágább mint az előző. Valószínű, hogy maradok az első megoldásnál, már csak azért is mert, ha kibírja a vezérlő akkor ki tudom dobni a 7 szegmenses LED meghajtót, ugyanis maradt elég szabad láb a közvetlen meghajtáshoz.
- Átrendezni a lábakat. Ha esetleg meghagyom a LED meghajtót akkor, ahhoz, hogy elmenjen a 14 lábú verzióval ez szükséges. (Ez ugye opcionális, ugyanakkor javítja a terv rugalmasságát)
Egyenlőre ennyi, a folytatás (remélem) már egy kész beültetett/bemért panel és egy teljes dokumentáció lesz.