2013. augusztus 31., szombat

Amazon Elastic Cloud - első benyomások

Mostanában elég sokat piszkálom a fenn nevezett cuccot. Egyenlőre nem vagyunk barátok.
Első benyomások:
+ Egyre inkább tetszik a koncepció, hogy pár dolláros óradíjjért akkora vasat gyárthatok magamnak amekkorát akarok. Tesztkörnyezethez piszok jó megoldás
- A felület kicsit kripli, egy rakás dolgot csak idiótán lehet megoldani. A virtualizációs környezetekhez képest fordított logikával
- Összerakott kész gépen nem lehet a belső hálózatos IP címet lecserélni. Hozzáadni lehet pluszban, belül lehet állítani, de az eredetileg amazon által allokált cím az marad
- Nincs gép konzol. Ez a windowsnál igen jó ötlet. Ha elírod az IP címet és nem tudod mi volt a hibás bejegyzés, ha elszúrod az RDP konfigot, ha a gép valamiért nem bootol, stb. Esélyed sincs, hogy rendbe szedd, de még arról se lesz infód, hogy mi a baja (vártam másfél órát egy w2k8 startra, mert frissítéseket konfigurált és nem láttam belőle semmit, azt hittem már megdöglött, pedig nem)
- Van snapshot, de a VSS-ről azt se tudják, hogy mi az. A konzisztens snapshot folyamat szerintük: lecsatolod a gépről a kötetet a gépről menet közben, megcsinálod a snapshotot, majd visszacsatolod. Lécci, csináld meg ezt egyszer egy éles Exchange store alatt!!! :-)

Na egyenlőre ennyi, de még barátkozunk.

Rossz a kisugárzásom

... és láthatóan a kisugárzásomra hangolt vevőantenna megtalálható minden WD vinyóban.
Resssszkessetek, jövök!!!
Most a nejem gépében döglött meg a - láss csodát - WD vinyó. Már sokszor megfogadtam, többet nem veszek. Hétfőn megyek egy hibrid seagate-ért.

Bocs papa

Kb. Két hónapja volt egy nagy rendszeren egy Exchange migráció két telephely között (valami 2000 user, sacc 3TB adat). Minden rendben le is ment (nem kevés szívás árán), de a régi szerverek ott maradtak, vész esetére. A dolog működik, így a héten el kezdtünk beszélgetni róla, hogy le kéne bombázni a régit (egy) péntek este. Ebben meg is állapodtunk.
Tegnap este nem volt energiám a dologra, így ma hajnalban kezdem neki. Némi küzdés árán sikerült is kiírtanom a szervereket.
Küldtem reggel egy levelet az ügyfélnek, meg a kollégáknak, hogy kész.
Kb. rögtön jött egy válasz az egyik kollégától, hogy...
Te ezt az ügyfél nem a jövő hétre tervezte?
Upsz. Visszanéztem az eredeti levelet amiben csak annyi volt, hogy majd egy pénteken és nem most.
Bocs papa.
Pedig totál mást lett volna kedvem csinálni ma reggel. :-(

2013. augusztus 30., péntek

LPC81X - Simplicity challenge project törölve


Megpróbáltam. Nem jött össze. Vagy időm, vagy kedvem, vagy igazán jó ötletem nem volt. Nem készült semmi az LPC800 challenge-re. Holnap még lehetne erősködni a dologgal, de nem lesz rá időm.
Egyetlen értelmes ötlet van még a tarsolyomban. Azt megpróbálom összerakni, de nem holnapra.

Más.
Ma felhívott egy úriember az Arrow-tól. Megkapta feladatba az LPC800 érdeklődések utánkövetését. Beszélgettünk. Elmondtam, hogy mi tetszik és mi nem a cuccban (és az NXP-ben). A vége az lett, hogy kapok mintát az LPC812-ből (a 810 kicsit nagyobb testvére) :-)
Csak némi fejlesztőkészlet kell, hozzá, de lehet, hogy egy soros portal vagy egy SWD interface-el is elmegy.

2013. augusztus 22., csütörtök

Ubuntu Edge - Ez nem jött össze

Hát lehet a dolgot szépíteni, de attól a tény, még tény marad. A $32M nem jött össze. És nem is kevéssel, majd $20M hiányzott. Lehet, hogy a crowd founding nem tart még itt, lehet, hogy ők csinálták rosszul, de ebből, így nem lesz Ubuntu Edge.


2013. augusztus 21., szerda

eInk kijelző - mint a Tesco-é, csak elem nélkül - NFC-WISP

Ugye láttad már a Tesco-ban az aktuális eInk-es árcédulákat.
High-Tech cucc?
Az
Viszont a működtetéséhez ha nem tévedek (persze lehet, hogy nem) kell egy elem. Miért, mert elem nélkül nem lehet felprogramozni. Persze a kijelzőhöz nem kellene mert az eInk, tehát csak akkor fogyaszt áramot, ha változik a tartalom.
Mi van akkor, ha a programozás is megy elem nélkül?
Ez:

Tehát a cucc az NFC-ről veszi a tápot a kijelző módosításához.
Ha minden igaz év végére valamilyen formában elérhető lesz:
http://www.alansonsample.com/research/NFC-WISP.html

2013. augusztus 16., péntek

Nyomozás

Nemrégiben valahol láttam egy jó ötletet. Nevezetesen azt, hogy egy áramkörnél plusz költség (értsd a csatlakozó ára) nélkül meg lehet oldani kis helyen olyan típusú csatlakoztatást ami ritkán, vagy csak az élesztésnél kell.
Mire gondolok itt? Arra, hogy egy mikrovezérlős áramkörnél, ha már kész a program, csak az élesztésnél egyszer kell felprogramozni, ehhez meg felesleges a csatlakozó (JTAG, SBW, stb.) árát kifizetni. Sok ilyen megoldás létezik, de tipikusan a csatlakozó amivel a panelhez lehet kapcsolódni bonyolult, költséges, házilag nem előállítható (pl.: http://www.tag-connect.com/).
Amit a fenn jelzett megoldásban láttam az végtelenül egyszerű. Úgy csináljuk meg a panelen a header helyét, hogy a lyukakat egy pár tizedmilliméterrel eltoljuk egymáshoz képest. Egy furatgalvanizált NYÁKnál ha ebbe szabványos tüskesort dugunk a programozáshoz megfelelően stabil kontaktust kapunk.
Mindez nagyon szép, de mennyivel kell eltolni? Számolni nem érdemes, mert az anyag tulajdonságait nem tudom figyelembe venni így nem lenne megfelelő a számítás.
A fenti cikket sehol sem találtam. Végignyálaztam egy rakás blog bejegyzést, de semmi.
Az eredeti nem lett meg, helyette megtaláltam ezt:
http://www.digilentinc.com/Products/Detail.cfm?NavPath=2,892,893&Prod=CHIPKIT-UNO32
Ugyanezt a technikát használja, ráadásul van hozzá tervrajz. Ugyan Eagle amit nem ismerek, de majd csak csinálok valamit vele.
Hosszas küzdés és méricskélés után ráakadtam a megfelelő információra. Íme:
A releváns információ a megjegyzésben van:
"1x6 Header with 42mil holes offset by 16mil"
Átszámolva kb.: 1mm-es lyuk 0,4mm eltolással. Hurrá.
Gyorsan be is tettem oda ahova szántam:
Kérdezhetnénk, hogy miért szórakozom ezzel amatőrként amikor a szükséges tüskesor csak egy pár forint. Azért mert a fenti cuccból nem lóghat ki egy 6mm-es tüskesor.

2013. augusztus 15., csütörtök

Munka

A mai naptól új helyen dolgozom.
Itt:


Számomra kicsit futurisztikus amit az R&D team csinál, de nekem csak támogatnom kell az infrastruktúrát. Windows, Exchange, SQL, CRM, kicsi linux, stb.

2013. augusztus 14., szerda

Ubuntu a BeagleBone Black-en 2.

Nemrég itt írtam egy cikket a BBB-s kalandjaimról az Ubuntuval.
Kaptam egy feladatot, hogy csináljak belőle egy kioszk szerű valamit. Amikor megpróbáltam felrakni a grafikus felületet kiderült, hogy a 2GB-os integrált MMC-re nem fér el. Hogy továbbhaladjunk, ha felrakom az ubuntu image-et egy 8 gigás SD-re, az változatlanul egy 2 gigás ext4 fájlrendszert gyárt. Ha ezt simán megpróbálom kibővíteni, valami furcsa hibát kapok. Végül is megvan a megoldás:
  1. Rakjuk be az SD kártyát egy USB-s olvasóba és csatlakoztassuk a BBB-hez
  2. Indítsuk el a rendszert az MMC-ről
  3. Telepítsük fel az image-et a korábbi cikben jelzett módon a kártyára
  4. Töröljük le az ext4 partíciót (pontosan a /dev/sda2-t) a cfdisk-el majd gyártsuk újra akkora méretben, hogy a teljes kártyát elfoglalja (esetemben egy kicsit kissebb mint 8GB partició keletkezik)
  5. Javítsuk a partíciót: e2fsck -f /dev/sda2
  6. Növeljük meg a partíció méretét: resize2fs -f /dev/sda2
  7. Állítsuk le a rendszert
  8. Ha leállt visszarakhatjuk a kártyát a BBB-n lévő foglalatba, elindíthatjuk az ubuntut és azt csinálhatunk az egésszel amit akarunk
Ezek után felraktam a xubuntu-desktop környezetet, de azt tapasztaltam, hogy extrém lassú és le is fagy egy pár egérkattintás után.
Ma reggel újratelepítettem az egészet de mostmár a lubuntu-val. Arra már nem volt időm, hogy megvárjam az eredményt, majd délután kiderül, hogy mi lett belőle.

Idiócia Windows 7/2008R2 - Jelszóváltoztatás

Kezdem a kályhától.
Elég sok különböző ügyféllel vagyok kapcsolatban. Ezek össze-vissza mindenféle VPN megoldást használnak. Elég jellemző, hogy ha bemegyek egy ügyfél VPN-jére akkor megszűnik a gépemen a net, az ügyfél gépén, meg sok esetben nem is volt (tipikusan szerver, tisztességgel lekorlátozva).
Ezek miatt kialakítottam egy virtuális gépet a saját Hyper-V infrastruktúrámon, amin fenn van az összes szükséges VPN kliens valamint a Microsoft Remote Desktop Connection Manager-ben összefogva az összes RDP kapcsolat (biztos van ennél jobb, de nem volt kedvem/időm keresni ilyet).
A fenti virtuális gépre szoktam bemenni RDP-vel és onnan managelni az ügyfelek dolgait. Így a saját gépemen megmarad a net, így tudok keresgélni, letölteni.
Az egyik ügyfélnél egy különösen idióta biztonságos konstrukcióba futottam. A VPN felépítésekor még a lokális hálózatot is kinyírta. Tehát amikor felépítettem a VPN kapcsolatot a virtuális gép felé meglévő
RDP-met is lebontotta. Innen az lett a gyakorlat, hogy a Hyper-V managerből a konzolra kapcsolódva intéztem az ügyeket (ezt legalább nem tudja kinyírni a VPN kliens).
Pár napja elkezdtem az ügyféltől kapni a figyelmeztetést, hogy lejár a jelszavam. Húztam-halasztottam, de ma már kénytelen voltam cserélni.
Bejelentkeztem (Hyper-V konzol + RDP kliens) és megpróbáltam megnyomni a Ctrl-Alt-Del-t.
Kaptam a sajtát Windows 8-amhoz ide vonatkozó ablakot. Ctrl-Alt-End: vonatkozó ablak a virtuális Windows 7-en. Millióféle kombináció full screen itt, full screen ott, Ctrl-Alt-Del, Ctrl-Alt-End, sehogy sem kapom meg a megfelelő ablakot az ügyfél Windows Server-én. RDP Manager menük végignézve A-tól Z-ig, nyoma sincs, hogy át tudnám küldeni a megfelelő billentyűzet kombinációt.
Google:
Két módszert találok:
net user parancssorból. Access Denied, mert vagyok Exchange, SPS, SCCM admin, de domain admin nem.
run32dll-es bohóckodás. Windows 7-en és ebből adódóan Windows Server 2008R2-n sem működik.
Dead End. Ez egy agyrém. Nem igaz, hogy a felhasználó számára a Ctrl-Alt-Del nyomkodásán kívül nincs más módszer a jelszóváltoztatásra!!! Örjöngök.
Gondolkoz-Gondolkoz:
OWA beficcen. Jelszó megváltoztat. Huhh.

2013. augusztus 13., kedd

Minta rendelés - Következő kör

Mint egy hónapja, most is rendeltem némi miintát. Ezúttal nem a TI-től, hanem a Maximtól. Ma jött egy kedves levél, hogy töltsek ki és írjak alá egy formanyomtatványt az Amerikai Export Kontroll részére.
Most nem voltam olyan lusta mint a múltkor. Amint tudtam kitöltöttem és elküldtem.
Várom a fejleményeket.

MosaicLights



Van egy cég. Van hozzá némi közöm. :-)
Amit csinálnak az egy fantasztikus termékcsalád. Az utóbbi idők legjobb innovációja a design világában (legalábbis szerintem).
Nem vagyok egy marketinges alkat, ugyanakkor próbálom minden lehetséges fórumon tolni a cég szekerét. Ezért ide a blogomra is kiraktam egy (nem fizetett) hírdetést róla. (Lásd jobb oldal)






A cég elérhetőségei:

WEB: http://www.mosaiclights.com

Facebook: https://www.facebook.com/MosaicLights

Nem kell megijedni. Nem sok ilyesmit fogok írni. :-)

2013. augusztus 12., hétfő

NYÁK gyártási költség

Az előző levélen felbuzdulva megnéztem, hogy mi lenne ha...
Az utolsó cuccom 50x50mm-es NYÁKját itthon gyártatnám le.

Itt a turboplus féle kalkuláció:


Itt pedig a SeeedStudio féle:


Akkor vonjunk mérleget:

Turboplus ár: 13 392Ft + ÁFA = 17 007 Ft
SeeedStudio ár: $9.90 * 223.49 = 2 212 Ft

A Magyar verziót biztosan gyorsabban kapom meg, valamint a Kínaiaknál $50 értékben kell rendelnem ahhoz, hogy ne legyen szállítási költségem, meg jó lenne támogatni a Magyar vállalkozót, de sajnos ezt a különbözetet jelenleg nem tudom magamnak mint hobbistának megindokolni.

Ahol már nem lehet NYÁKot gyártatni

Az elmúlt időszakban a cuccaim NYÁKjait Kínában gyártatom. Pontosan itt: http://www.seeedstudio.com
Pár évvel ezelőtt gyártattam Magyarországon is, eléggé horror áron. Nemrégiben elgondolkoztam rajta, hogy érdemes lenne újra megnézni az akkori magyar gyártót, hogy most milyen árakon/minőségben dolgoztam. Ez eddig csak gondolat volt, de mostmár az is marad. Ma jött ez a levél:



"TISZTELT  ÜGYFELEINK!
 Sajnálattal közöljük, hogy profilváltás miatt a nyomtatott-áramkörök gyártását megszüntettük.

Nálunk lévő dokumentációikat 2013. augusztus 20.-ig telephelyünkön átvehetik. Ehhez időpont egyeztetés szükséges,
kérjük hívja a 06-20-259-7709  telefonszámot.
Akinek tartozása van kérjük előbb kiegyenlíteni!

2013. augusztus 20.-a után az összes nálunk maradt dokumentációt átadjuk
a Turbo Plus Kkt.-nek http://www.turboplus.hu/ ,
Telefonjuk: 06-1-228-2386
Címük: Bp. Nagytétényi út 106.
ahol továbbra is ezen dokumentációk alapján vállalják a gyártást, illetve kérésre átadják Önöknek.

Üdvözlettel:  Sebestyén Antal
Ez egy automatikus email, kérjük erre a levélre ne válaszoljon"

Tehát a http://www.satronik.hu/ továbbiakban nem használható.

2013. augusztus 8., csütörtök

Hőmérő 11. - Munkában

Mindíg is izgatot, hogy amikor egy ilyen nyári napon kint hagyom az autóm a tűző napsütésben és néhány órával később beülök, vajon hány fok lehet benne.
Ezt eddig nem tudtam, mert az autónak csak külső hőmérője van.
Most (amúgy stressz tesztnek is) beraktam a saját tervezésű hőmérőm az autóba, hogy lássam mi van bent. Meleg...


Reinventing the wheel 1.

Ha valaki elkezd elektronikával foglalkozni, nagy valószínüséggel összeakad ezzel a kapcsolással.


Igen, jól látod, ez a két LED-es villogó amit eddig kb. N millió példányban építettek meg kezdők.
Arra gondoltam, hogy kicsit tervezzük ezt a dolgot újra.
Miért? Mert 2013-at írunk. A világban kószáló elektronika jelentős része ma SMD. Mi lenne, ha az lenne a célunk, hogy minél kevesebb alkatrészből, minél kissebb helyen kövessük el a fenti kapcsolást. Pontosabban nem is ezt, hanem bármit aminek a fenti a funkciója.
Amit kitaláltam:
Fogjunk egy invertáló Schmidt triggert (74HC14 egyik kapuja), adjunk hozzá egy ellenállást és egy kondenzátort. Ezzel kapunk egy nagyon egyszerű négyszög oszcillátort. Ennek a kimenetére kössük a két LED-et oly módon, hogy az egyiket a táp felé kötjük az áramkorlátozó ellenállásával a másikat pedig a föld felé.
Mondhatnánk, hogy a 74HC14 a maga 6 kapujával túl nagy az eredeti kapcsolásban lévő két tranzisztorhoz képest, de itt jön egy csavar. Van egy olyan rendszer, hogy Little Logic. A 74HC14-ből 74AHC1G14 lesz és a 6 kapú helyett kapunk egyet méghozzá egy igen pici SMD tokban.
A végeredmény így néz ki:


Vonjunk alkatrészmérleget:
A két LED maradt. Ezen nem is akartam változtatni.
A két kondiból maradt egy.
A négy ellenállásból maradt három.
A két tranzisztorból lett egy IC.
Ráadásul miután az értékekhez is hozzányúltam, az eredeti 100uF-os kondenzátorból 10uF lett ami mindenképp kevesebb helyet foglal.
Folyt köv...

Dupla Multiplex 3.

English

Elkészült a beültetett panel, valamint MSP430-ra az első teszt kód (egyenlőre még kicsit döcögős és ~600Byte). A dolog szépen működik, de a fényereje hagy némi kivánnivalót maga után. Jelenleg elvileg 12mA a szegmensáram, amit teszteléshez nem is igazán szeretnék növelni (Elvileg fel lehetne menni 20-25mA-ig. A LED-ek bírnának több mint 100mA-t 1/10 időszelet mellett, a uC viszont nem). Így most 33 ohm a szegmensenkénti előtét amit a végleges cuccban le akarok vinni 22 ohmra:
(3V - 2,2V) / (2 * 22) = 18mA



2013. augusztus 6., kedd

Az autóm mint szervíz

Van nekem egy oszcilloszkópom. Egy Philips/Fluke PM3070-es. Öreg darab. Használtan vettem egy pár éve az eBay-en.
Jó ideig nem használtam, majd kellett volna valamire. Bekapcsoltam, a táp el kezdett fütyülni és a szerkezet nem indult el. Próbálkoztam vele még párszor, majd bepakoltam az autóba és elvittem Urbán úrhoz.
Nála bekapcsoltuk és a cucc gond nélkül elindult. Ok. Javítás nem szükséges, hazavittem a cuccot.
Mint itt (http://it-pro-hu.blogspot.hu/2013/08/kinetis-fejlesztokeszlet-4-benazas.html) írtam róla a hőlégfúvóm elhalálozott.
Tegnap reggel beraktam az autóba és délután elmentem vele a boltba ahol vettem. Négy után egy pár percel értem oda, már bezártak (okos vagyok és nem vettem észre, hogy korábban zárnak hétfőn).
Ma jó korán odamentem. Mondtam a hölgynek, hogy mi a baja a cuccnak, de azt is mondtam (emlékezve az oszcilloszkópos sztorira), hogy próbáljuk ki mielőtt munkalapot ír.
Kipróbáltuk. Pöccre elindult. Hmmm. A (kontakt)hibás dolgokra jó hatással van a vezetési stílusom. :-)
A DVD/SACD lejátszóm is köhög az asztalomon. Azt hiszem megkocsikáztatom vagy két napig. Immár a szervizes kitérő nélkül...

Kinetis Fejlesztőkészlet 5. - Fény az alagút végén - Jön a vonat.

Erőt vettem magamon. Fogtam egy új panelt. Mostmár óvatos voltam csak az USB csatlakozót az LDO-t meg a két szűrőkondit forrasztottam be. Kipróbáltam, mértem, nem működik. :-(
Nem tudom, hogy ezt hogyan sikerült összehoznom. A Farnell-től is rossz lábkiosztású LDO-t rendeltem. Remek. :-(
A fentiek alapján tegnap elballagtam a ChipCAD-be. Este beforrasztottam amit vettem (immáron a 3. panelre). Ez végre elindult. :-)
Ezek után bekötöttem mindent ami a panelre kell. Kipróbálni még nem volt időm, valamint még kell a dologhoz egy programozó kábelt is elkövetnem. Folyt. köv.

2013. augusztus 3., szombat

Kinetis Fejlesztőkészlet 4. - Bénázás, nagyon

Miután rájöttem, hogy a felhasznált LDO nem felel meg a meglévő panelhez, gyorsan rendeltem a Farnell-től olyat ami jó lehet. Tegnap meg is jött.
Nekiálltam, hogy kicseréljem. Már vagy két hónapja kallódik az asztalomon az elektronikai hőlégfúvóm.
Gondoltam, itt a remek alkalalom, hogy beüzemeljem.
Bekapcsoltam, valami iszonyat hangja volt azonnal és a kijelző villogot. Ezek után még vagy háromszor megpróbáltam elindítani, mire rájöttem, hogy aszállítási rögzítő csavarokat el kellene távolítani.
Kiszedtem a csavarokat. Ezek után már nem volt iszonytos hangja...
...de kijelzője sem.
Még próbáloztam vele, de nem sok sikerrel. Halott. Hétfőn megy a szervízbe.
Akkor forrasszuk ki pákával.
Elkövettem azt a hibát, hogy meg akartam menteni az eredeti alkatrészt is.
Ha ezt nem teszem, hanem levágom a lábait és egyesévél szedem ki akkor nem jött volna fel a fólia. De feljött. Valahogy beküzdöttem az újat a helyére, de nem működik. :-(
Majd ha lesz hozzá kedvem (most a fentiek után nem nagyon van) egy teljesen új panelen, csak a tápot bekötve megpróbálom újra. Ez egyenlőre kuka pozitív.
Hogy ez az egész ne legyen elég:
Mielőtt megrendeltem az LDO-t  a Farnell-től, számtalan itthoni beszerzési forrásnál megnéztem, hogy kapok-e SOT223 tokos 3,3V-os LDO-t GND középkivezetéssel.
Nem találtam sehol. Ezért jött a Farnell, persze hozzácsaptam még néhány dolgot, melyek a jövőbeli projectjeimhez kellenek (mondjuk az elkövetkező fél évben jó eséllyel még nem), hogy arányosan ne legyen sok a szállítási költség.
Miután már megjött, és végigküzdöttem a fenti kört, jöttem rá, hogy a keresésnél elfeledkeztem a ChipCAD-ről.
Persze náluk van raktáron. A Microchip gyárt ilyet, olcsóbb mint a Farnell-nél és még szállítási költség sincs rajta.
Remek. :-(

2013. augusztus 1., csütörtök

GitHub

Ma volt némi időm, amellett, hogy rendeltem feszültségszabályozót a Kinetis projecthez, eljátszottam kicsit a GitHub-bal. Nem mondom, hogy kézre áll (ez a sourcecontroll dolog még mindíg magas nekem), de azért sikerült belerámolnom a két teljesen kész projectem (Frekimérő, Hőmérő) dolgait.
Ettől kezdve akinek kellenek a kódok, források, tervek, itt találja meg:
https://github.com/sufzoli
A napokban tervezem, hogy elkezdem feldolgozni a félkész, vagy még csak tervezett projecteket és azok is mennek ide. És ez nem csak az elektronikára vonatkozik. Ott egy rakás Exchange-es kód ami a kimúlt régi weboldalaim miatt ma nem érhető el.

Kinetis Fejlesztőkészlet 3. - Megszívtam

Ezt elbénáztam. Lusta voltam. Amikor terveztem az áramkört a tápegységben fogtam a KiCAD könyvtárból egy 7805-ös szabályozót és simán átneveztem L1117S33CTR-re ami az a SOT-223 tokos LDO amit használok. Sajnos a lábkiosztását nem ellenőriztem le. Valahogy az volt a fejemben, hogy minden 3 lábú feszültségszabályozónak ugyanaz a bekötése.
Tévedtem. :-(
Beforrasztottam az első panelt és nem indult el. Mértem, a táp kimenetén nyoma sem volt a 3.3V-nak. Ekkor fogtam gyanút és néztem meg az adatlapot.
Innen két opcióm van. Vagy kerítek a lábkosztáshoz IC-t, vagy újragyártatom a panelt.
Keresgéltem. Szerencsére több megfelelő típust is találtam, már csak megfelelő beszállítót kell keresnem.

Kedves Teszvesz/Vatera! Cseszd meg!

"Aukciódat felfügesztettük!.."
"...Aukciódat az alábbi okok miatt függesztettük fel:
Nem megengedett a direkt kapcsolatfelvételre buzdító (e-mail címet, telefonszámot, kapcsolatfelvételre alkalmas adatokat tartalmazó vagy kereskedelmi jellegű weboldal címét, teljes nevet, amatőrrádiós hívójelet, stb. tartalmazó) termékleírások vagy képek elhelyezése. Ennek minősül többek között minden olyan aukció is, amelyet a Teszvesz értelmezésében kizárólag a fentebb felsorolt információk megszerzése érdekében indítanak..."




Hosszas gratulációim a kedves társulatnak.
Bele mertem tenni a ferkimérő paneljének hirdetésébe a Hobbielektronikás cikkem címét.
Azért nem függesztetek fel, mert merészeltem pofátlanul a HE-n ugyanazt a nicket használni mint a Vaterán?
A paranoid nénikéteket. Ha valaki akar 1 percen belül megtalál a nickem alapján. Mellesleg, biztos az én bénaságom akadályozza, hogy a "csodálatos" rendszeretekbe feltöltsem az eszköz teljes dokumentációját, hogy az a szerencsétlen aki megvesz valamit ne zsákbamacskát vegyen, hanem tudja, hogy a szerkezet mire alkalmas.
Hmmm, vagy mégsem lehet doksit csatolni? Nem? Akkor mégis hogyan adjak dokumentációt link nélkül?
Töltsem fel egy külön erre a célra, külön nektek dedikált weboldalra - vatera only? Eeeez a megoldás...
Úristen, a regisztrált domain whois rekordjában nem is a nickem, hanem a teljes nevem, címem, telefonszámom lesz benne. Ez már annyira tilos, hogy ezért ki is tiltotok. Örökre...

Már egy ideje tervezgetem, hogy nyitok egy Tindie (https://www.tindie.com/) store-t az elektronikai cuccaimnak, csak meg akartam várni, hogy ne egy-két termék árválkodjon benne. Azt hiszem ez a project most magasabb prioritást kap.